czwartek, 13 grudnia 2012

[REPORTAŻ] Marszu Wolności, Solidarności i Niepodległości 13.12

wracamy na stare śmieci.
kolejny reportaż, kolejny reportaż z manifestacji, kolejny reportaż z manifestacji PiSowskiej.
13.12.12, co by Polacy nie pomyśleli, że tak ważna data w naszej historii przemknie po kryjomu. sequel (zapytacie) / episode two 'Obudź się Polsko!" w wersji bardziej świątecznej.
tym razem nie powiem, że polityczne przekonania odłożę na bok bowiem data wprowadzenia stanu wojennego nie jest po to, by opozycyjna partia łapiąca się wszystkich wolnych skrawków władzy torowała warszawskie ulice z hasłami antyrządowymi. zrozumiem 'raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę' - jakby nie patrzeć slogan lepiej wpasowuje się w obchodzoną rocznicę, ale 'Jarosław Polskę Zbaw' troszkę bardziej z wydarzeniem się mija, choć jak wszyscy wiemy Jarosław swego czasu w podziemiu działał.
o samym marszu - początek tradycyjnie na placu Trzech Krzyży, koniec pod Kancelarią Premiera (bo gdzie by indziej zapytacie x2). Liczba osób mniejsza niż z episode one (przyp. Obudź się Polsko!), nie mniej 'same ziomy', kilka osób z edycji wrześniowej dziś się również przewinęło. była to manifestacja zmniejszonego ryzyka, do żadnych starć nie doszło, policji raczej nie było, ludzie stosunkowo pozytywnie nastawieni do fotografowania.
spójrzmy zatem jak wyglądała 31 rocznica wprowadzenia stanu wojennego, tu w Warszawie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz